Kdo jsme ?

Vítáme zde všechny příznivce, kteří mají rádi hory, výzvy, běh a trail. Každý si zde najde své oblíbené. Organizátorem této výzvy je Lukáš Veselý, kluk z Loun, který se přestěhoval ve 20 letech do Ústí nad Labem. Ze sportovního hlediska mám nejraději lední hokej a běhání po horách a ve volné přírodě. Díky své práci jsem se dostal k závodům Run Tour a Běhej lesy, měl jsem možnost vyzkoušet i roli vodiče pro Nadaci Leontinka. Jako motivaci jsem si dal cíl: běhat slušně závody Runtour. Zde jsem dosáhl 2 zlatých Runtour Master a objel celou republiku. Postupně jsem začal hledat nové výzvy a přesedlal na série Horská výzva a Běhej lesy.  Čím dál více mě to táhlo do přírody a z města ven. Okusil jsem mimo jiné i ústecký 1/2 marathon, Rainbow run, Milada tour a další lokální běhy v Dubicích a okolí. V posledním roce jsem okusil i MČR ve SKYRACE. 

Nejraději beru batoh a běžím z města ven.  V poslední době jsem zjistil, že je potřeba hledat nové výzvy a nejlépe takové, jaké si připravíš sám.  Rád bych se podělil i s vámi, a proto jsem pro vás připravil tuto výzvu přes naše vrcholy Středohořím.  Cestou uvidíte krásnou krajinu Středohoří, plno vrcholů, nastoupáte potřebné výškové metry, v lese potkáte pár lesních zvířat a budete v pohodě. Cestou okusíte i nějaké to lokální pivo. A pokud výzvu dokončíte v určeném čase, budete odměněni dobrým pocitem ze splněné výzvy. A nějaké to ocenění a poděkování vám zašleme také i my.


Proč Vrcholy Středohoří ?

V České republice stále více roste touha po běhání v přírodě a roste zde plno nadšených turistů, kteří hledají nové zážitky. Středohoří je plné kopců a kopečků. Pokusíme se vám zprostředkovat co nejlepší zážitek.  Bude to určitě velká jízda, kde na delší trase okusíte slušnou porci 77 km a převýšení téměř + 3000 m.  Na kratší trase do 30 km si zase užijete 3 nejhezčí vrcholy Středohoří přímo v jedné trase.

Jak na to ? 

Ano, bude to zřejmě dost bolet a možná to všem z vás na první pokus nevyjde.  Jako na každý závod, je potřeba kvalitně potrénovat a dostatečně se připravit jak fyzicky, tak i psychicky. Pokud to nevyjde na první pokus, bude potřeba se vrátit a být připraven ještě lépe. Co je pro někoho málo, může být pro jiného hodně. Chceme se bavit, užívat si běhu, pomoci jeden druhému ke splnění výzvy a najít radost z běhání. Pocit z překonání sebe sama je vždy prima.