PŘEHLED VRCHOLŮ, KTERÉ JSOU PŘEDMĚTEM VÝZVY 30 KM


Jedná se o okruh spojující tyto body a vrcholy.  Nejvyšší horou je královna středohoří Milešovka. Dalším důležitým bodem jsou známé vrcholy Lovoše a Kletečné, ze kterých je nádherný výhled na všech strany. Během trasy proběhnete i malebné Opárenské údolí a Černodolský mlýn


MILEŠOVKA

Milešovka je nejvyšší hora Českého středohoří. Její vrchol leží ve výšce 836,7 metrů nad mořem. Jméno získala podle nedalekého Milešova (2 km). Z vrcholu hory je kruhový rozhled do dalekého okolí, Milešovka totiž všechny ostatní vrchy v Českém středohoří výrazně převyšuje a je považována za největrnější horu Česka.

LOVOŠ

Je nefelinitová hora nedaleko Lovosic. Jeho vrchol leží v nadmořské výšce 570 m. Nachází se v Českém středohoří na dolním konci Polabí. Na vrcholu byla postavena turistická chata, od které je výhled na všechny strany.

KLETEČNÁ

Je jeden z dominantních neovulkanických kopců Českého středohoří. Kopec se nachází v katastrálním území Kletečná obce Velemín v okrese Litoměřice. Zalesněný vrchol se nalézá zhruba jeden kilometr od vesnice.
0

Košík